Bir Kucak Oyuncak

Koşullarından Bağımsız Oyuncak Her Çocuğun Hakkı

Bir Kucak Oyuncak, 0-6 yaş aralığındaki çocuğun günlük oyun ihtiyacını karşılayacak ve akranları ile eş gelişim göstermesine imkan sunacak oyun kiti ve öğretici içeriklerden oluşur. Set içinde yer alan toplar, göz alıcı renkleri ve hareket halinde çıkardığı ses ile çocuğun dikkat gelişimine katkıda bulunur. Sayıları, ana ve ara renkleri görseller ile öğrenmesini sağlar. Doğa ve hayvanlar ile ilgili temel bilgiler öğrenmesini sağlar. Motor becerilerinin gelişmesini destekler. El – göz koordinasyonunun oluşmasını destekler. Emekleme döneminde destekleyici bir üründür. Ürünün tutma aparatları, kavrayışı kolaylaştırır. Dokuları ve renkleri ile çocukların duyusal farkındalığını artırır. Set içinde yer alan oyun halısı, çocuğun kendine ait bir oyun alanına sahip olmasını sağlar. Çevresindeki yetişkin ile oyun oynamasını kolaylaştırır. Kendine özel bir alan geliştirmesine yardımcı olur. Ürünler, yumuşaktır, fiziksel zarara sebebiyet vermez. Çocuğun günlük yaşamını destekleyici birer üründür. Özellikleri yukarıda belirtilen oyuncaklar, öğretici program ile desteklenir. Bu öğretici programın içeriği çocuğun yaşamı boyunca yanında olması önemli olan kavramları öğrenmesini, davranışları modellemesini kolaylaştıracaktır. İhtiyaca yanıt verecek ürünün ulaştırılmasının ötesinde, bilginin deneyimlenmesine fırsat verecek bir çalışma önerilir. Çocuk-yetişkin arasında karşılıklı öğrenmeyi deneyimletir.

koşullarından bağımsız oyuncak her çocuğun hakkı

koşullarından bağımsız oyuncak her çocuğun hakkı

Oyun kiti & Öğretici içerikler:

Uzmanlarımız ve sahadaki ilgili profesyonellerle çalışarak, sorumuza yanıtı oyuncak kiti ve öğretici içerikler olarak belirledik. Çocuğun hakkı olan oyuncak, bizim için önemli bir araç. Ürünler çocuğun potansiyelini, yaratıcılığını ve üretkenliğini geliştirmesi için olanak sağlıyor. Tasarlanan ürünler arasında iki top, bilgi kartı ve duygu oyunu yer alır. Topların göz alıcı renkleri ve hareket halinde çıkardığı ses ile çocuğun dikkat gelişimine katkıda bulunur. Sayıları, ana ve ara renkleri, doğa ve hayvanlar ile ilgili temel bilgileri öğrenmesini sağlar. Motor becerilerinin gelişmesini ve el – göz koordinasyonunun oluşmasını destekler. Emekleme döneminden çocukluk çağına kadar destekleyici ürün görevi görür. Topların tutma aparatları, kavrayışı ve anne ile oyun oynamasını kolaylaştırır. Dokuları ve renkleri ile çocukların duyusal farkındalığını artırır. Duygu Oyunu ile çocuk, kendine ait bir oyun alanına sahip olur. 3 yaş itibariyle oynayacağı bu duygu oyunu, parmak kuklaları ve öykü kartları ile ilerlenen en az iki kişilik bir oyundur. Ürünler, yumuşaktır, fiziksel zarara sebebiyet vermez. Çocuğun günlük yaşamını destekleyici birer üründür.

koşullarından bağımsız oyuncak her çocuğun hakkı

koşullarından bağımsız oyuncak her çocuğun hakkı

Özellikleri yukarıda belirtilen oyuncaklar, öğretici içerikler ile desteklenir. Bu içerikler, çocuğun yaşamı boyunca yanında olması önemli olan kavramları öğrenmesini, davranış modellemesini kolaylaştıracaktır. İhtiyaca yanıt verecek ürünün ulaştırılmasının ötesinde, bilginin deneyimlenmesine fırsat verecek bir çalışma önerilir. Oyuncak ile ne yapacağım, bana ve çocuğuma ne faydası var, çocuğum kaç yaşındayken nasıl oynayacağım gibi sorulara yanıt verilir. Çocuk-yetişkin arasında karşılıklı öğrenmeyi deneyimletir. Hizmet ve ürünlere yönelik, çok disiplinli bir araştırma ve geliştirme çalışması yürütülmüştür.
Tekstil baskıları su tüketilmeden ve dikim süreçleri kadın kooperatifleri ile yapılarak özel durumu olan başka bir birey grubunun gelir elde etmesi sağlanır.

koşullarından bağımsız oyuncak her çocuğun hakkı

koşullarından bağımsız oyuncak her çocuğun hakkı

Related Posts