Bir Kucak Oyuncak, Bizden Haberler

Bir Kucak Oyuncak’a Öykü Kartları Ekleniyor

Önemsiyoruz, çocuk haklarına dair toplumda farkındalık yaratmak ve çocuklara temel haklarını teslim etmek için çalışan bir sosyal girişim. Oyun oynama hakkından yola çıkarak tasarlanan Bir Kucak Oyuncak Projesi, Önemsiyoruz’un uzun yolculuğundaki ilk durağı.

Hapishanede annesi ile yaşamak zorunda olan 0-6 yaş aralığındaki çocuklar için geliştirilen bir oyun kiti ve yetişkinlere yönelik öğretici içerikler mevcut. Çocuğun günlük oyun ihtiyacını karşılayacak ve akranları ile eş gelişim göstermesine imkan sunacak ürünler, su tüketilmeden basılıyor ve kadın kooperatifleri ile dikiliyor.

Seri üretim için hazır bulunan setin içinden duyguların ifade edilmesini kolaylaştırıcı öykü kartları ve duygu kuklaları çıkıyor.  Bu ürünlerin final üretimlerini Nisan sonuna dek tamamlayacağız. Öykü kartları, çocuğa temel konularda eğitici içerikleri görseller ile sunar. Çocukların kendi hikayelerini kurgulamalarına yardımcıdır. Kartlar, zengin içeriği okul öncesi eğitim döneminde, yetişkin ile iletişimi kuvvetlendirecek nitelikli bir araçtır.

Daha fazlasını çok yakında sizinle paylaşacağız.

Bizi takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın