Bizden Haberler, Genel

STGM’nin Yürüttüğü “STÖ’ler için İzleme ve Değerlendirme” eğitimine katıldık

STGM’nin yürütücüsü olduğu ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen STÖ Kaynak Merkezi faaliyetleri kapsamında gerçekleştirdiği “STÖ’ler için İzleme ve Değerlendirme” eğitiminin 24 katılımcısından biriydik.

18-20 Ekim 2019 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen üç günlük eğitimde izleme ve değerlendirme faaliyetlerimizi güçlendirmeye yönelik; sosyal etki, ölçme, izleme, değerlendirme gibi kavramlar çerçevesinde, veri toplama teknikleri, değerlendirme ve raporlama üzerine konuştuk. Başak Tuğsavul ve Alper Şentürk’ün eğitimci olarak yer aldığı eğitimin ilk gününde izleme ve değerlendirmeye ilişkin temel kavramlar üzerinde duruldu. Gösterge ve hedef belirlemeye yönelik atölye çalışması gerçekleştirildi. Eğitimin ikinci gününde, veri toplama tekniklerine; son gününde ise; değerlendirme ve raporlama çalışmalarına ilişkin teorik ve pratik çalışmalar gerçekleştirildi.

Eğitim süresince, faaliyetlerimize birçok açıdan katkı sağlayacak bilgiler ve bireysel kazanımlar edindik. Eğitime katılan diğer sivil toplum örgütleri ile tanıştığımıza sevindik. Eğitimde bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaşan tüm eğitmenlere ve eğitimi gerçekleştiren STGM ailesine teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın