Yazılarımız

Ortak Akıl Risk Altındaki Çocukların Eğitim Hakkına Erişimi

Ortak Akıl Risk Altındaki Çocukların Eğitim Hakkına Erişimi

Sulukule Gönüllüleri Derneği tarafından Sivil Düşün AB Programı desteği ile, 26 Mayıs’ta Salt Galata’da gerçekleşen Ortak Akıl: Risk Altındaki Çocukların Eğitim Hakkına Erişimi Çalıştayı’nda dinleyiciler arasındaydık. Konu ile ilişkili kamu kurumlarını, sivil toplum kuruluşlarını, insan hakları aktivistlerini ve akademisyenleri bir araya getiren çalıştay, bizim için besleyiciydi.

Çalıştayda risk altında olmanın ne demek olduğu, kimlerin risk altında olduğu konusu incelendi. Eğitim alanında çok fazla proje yürütüldüğü, fakat sürdürülebilirliği konusunda sıkıntı yaşandığı belirtildi. Başlanan bir projenin devamının getirilmesi konusunda gönüllülüğün bir yerde yetersiz kaldığı ve tüzel desteklerin kısa süreli ve yetersiz kaldığı belirtildi.

Birey olarak, kendimizin bu konuda yetkin olduğundan hemen emin olmak da başka riskler doğurabilir. Önce kendimizi eğitmekten başlayabiliriz. Konusunda yetkin kişileri dinleme imkanımızın olduğu bu çalıştayın raporunu da bekliyoruz. İlerleyen dönemde Önemsiyoruz adına gerçekleştirdiğimiz projelerde, önce kendimizi eğitmiş olmak ve projelerin sürdürülebilirliğini sağlamak bizim de istediğimiz bir yaklaşım.

 

Bir yanıt yazın