Bizden Haberler

Bir Kucak Oyuncak’a Gönül Verdiler

Bizim için Kasım ayı dopdolu geçiyor. Çocuklar için etki odaklı ürün geliştirmek için çıktığımız yolda, tüm araştırma çalışmalarının sonunda ekip olarak tasarladığımız iki oyuncağın numunesine geçtiğimiz birkaç ay içinde ulaştık. Çocukların pediyatrik gelişimine katkı sağlayacak, öğretici ve eğlendirici bu oyuncaklar ile ilgili çok yakında yazacağız size!

Şimdi sıra, Türkiye’nin dört bir yanındaki hapishanelerde annesi ile yaşayan 0-6 yaş aralığındaki tüm çocuklara bu oyuncakları ulaştırmakta! Çoklu adette üretilmek üzere ilk bölümü olan, 200 tanesi için harekete geçtik. Baskı neredeyse 50 metrelik bir rulo kumaş üstündeydi. Ve tasarladığımız ürünün dikimi için uygun yerlerden kesilmesi gerekiyordu.

Çevremizdeki güzel kalpler kalplere ulaştı. Osmangazi Rotary Kulübü destek oldu, Bursa Görükle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri okul kapısını araladı bizlere. Tüm öğrenciler aldılar ellerine makasları ve kestiler kumaşları! Dikim için hazır hale getirerek grupladılar bir de. Tüm kumaşlar yarın bize ulaşacak çok heyecanlıyız!

Öğretmen olmak için emek veren tüm öğrencilere, bugünün öğretmenlerine ve bize öğretmek için kendini vakfetmiş tüm büyüklerimize, bir kez daha teşekkür ederiz. 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun. İyi ki varsınız.