Bizden Haberler

Birlikte Öğrenme: Ekosistem Buluşması’nda “Kadınlar Arası Çevrimiçi Dayanışma Ortamı: Dijital Kooperatif” Başlıklı Bir Oturum Gerçekleştirdik

3 Haziran Çarşamba günü Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı ve İmece ortaklığı ile gerçekleştirilen Birlikte Öğrenme: Ekosistem Buluşması’nda “Kadınlar Arası Çevrimiçi Dayanışma Ortamı: Dijital Kooperatif” başlıklı bir oturum gerçekleştirdik.

Sosyal izolasyon nedeniyle kadınların -özellikle de kırılgan gruptaki kadınların- eve kapanması büyük bir sorun. Bireysel güçlenme, ev içindeki dengelerin olumlu yönde değişmesiyle ilişkilerde ve uzun vadede toplumsal güçlenme sonucuna katkıda bulunabilir. Bunun için pek çok başarılı örneği olan kadın kooperatifleri modelini kullanacağımız bu kooperatiflerin var olan iş hacimlerinin yanında evden çıkma olasılığı düşük olan ve zamanını yönetebilen üyeleri ile çağrı merkezi hizmeti sağlayarak kazanç elde ettikleri bir iş modeli çalışmasını öneriyoruz. Kadınların iyi oluş halleri destekleyerek, karşılaştıkları zorlukların evrenselliğinden hareketle dayanışma ortamını, düzenli online ve Covid 19 sürecinin gidişatına göre mekan içi bir araya gelişlerle desteklemek istiyoruz.

Bu proje kapsamında katılımcıların görüşlerini aldığımız ve projenin detaylarını paylaştığımız bir rapor hazırladık. Raporu buradan okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın