Bizden Haberler

Bizbizze Girişimcilik Eğitimi Katılımcısı Olduk

Pozitif ayrımcılığa gerek kalmayacak günleri yaşamak için çalışırken, karşımıza çıkan kadın odaklı bir girişimcilik eğitimi programına başvurduk. Bizbizze Kadınlar için Fikir Destek Ünitesi olarak ifade edilen bu programa, ekipten Gözde Şekercioğlu katıldı. 100 saatlik bir eğitim içeriğinde finanstan sosyal girişimciliğe, duygu yönetiminden iş hukukuna geniş bir yelpazede bilgi ve deneyimi gönüllü uzmanlardan dinledik.

Bizbizze Girişimcilik Eğitimi Katılımcısı Olduk

Bizbizze Girişimcilik Eğitimi Katılımcısı Olduk

Mart ayının ilk günlerinde başlayan program Mayıs’ın sonuna dek devam edecek. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri sabah ve öğlen olmak üzere iki seçenekli ilerleyen eğitimin tamamlanmasını takiben, ICF Türkiye (International Coach Federation) onaylı gönüllü koçlar ile birebir seanslar başlayacak. Mayıs-Aralık 2017 arasında ise Kagider Kadın Girişimciler Derneği ile yürütülecek mentörlük süreci planlanıyor.

Eğitim programındaki uzmanlar kadar, gruplar içindeki katılımcı kişiler ile tanışmanın lezzetli tarafları çok oldu. Projemize gönüllü kazanmanın yanında özel durumu olan çocuklara dair farkındalık kazandıracak ve yeni paydaşlar kazanacağımız yaz dönemi projeleri için fikir birliğine vardığımız kişi ve kurumlar ile tanışma fırsatımız oldu.

Program Ashoka Vakfı Türkiye, Assess Danışmanlık, Endeavor Türkiye, ICF Türkiye, Kagider-Türkiye Kadın Girişimciler Derneği, Kadın Sağlığı ve Spor Derneği, Kariyer.net, Şişli Belediyesi Toplumsal Eşitlik Birim ve Bahçeşehir Üniversitesi çözüm ortaklığında gerçekleşiyor.

Related Posts