Bizden Haberler

Sivil Düşün Toplantısındayız

Önemsiyoruz olarak #kaynaknerede başlıklı Sivil Düşün 7. Danışma Kurulu Toplantısına katıldık. Aktivistler, sivil toplum kuruluşları, sivil girişimler, ağlar ve platformların sürdürülebilir olabilmesi adına var olan fon geliştirme yöntemleri ve yeni eğilimleri konusunda bilgi edindik.
Hak temelli yaklaşımlarda anahtar paydaşları belirlerken bütüncül bir yaklaşım ile karşılıklı değer yaratma, insandan insana ilkesini temel almak , ideal ortaklıklar için paydaşların misyonlarından uzaklaşmadan işbirliğini sürdürebilmesi için gereken temel ilkeleri dinledik.
Renay Onur‘dan Türkiye’de bağışçı, bağışçı haklarını tanıyan şeffaf ve hesap verebilir dernek ve vakıfları bir araya getiren Açık Açık platformunu dinledik. Konuşma sonucu STK- bağışçı, gönüllü ilişkilerinin güvenilirlik ilkesine bu ilkenin ise doğrudan şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkesinden beslendiğini, diğer yandan nitelikli gönüllü ya da bağışçı edinmede talep edilen kesimin doğru ve açık tanımını yapabilmenin önemini kavradık. Kaynak nerede sorusuna Güneş Yıldırım’dan kaynak bireyde cevabını aldık. Yıldırım’ın konuşmasından bağışçı gönüllü ilişkilerinin; gönüllü davranışları, yönelimleri ve motivasyonunun doğru anlaşılması ile ilişkili olduğu sonucuna vardık. Gönüllüler ile kurulan iletişimlerde; deneyim tasarlama, farkındalığı eyleme dönüştürme, basit düşünme, korkmadan deneme gibi yeni eğilimlerin var olduğunu öğrendik.

Yarın gerçekleşecek olan Kurumsal İtibar ve Gönüllü Yönetimleri : Sürdürülebilir Kaynak Geliştirme atölyesi için heyecanlıyız.

Sivil Düşün Toplantısındayız

Sivil Düşün Toplantısındayız

Sivil Düşün Toplantısındayız

Sivil Düşün Toplantısındayız

Bir cevap yazın