Bizden Haberler, Genel

Tolkido ile Eğitime Destek Projesi için Mezat Gerçekleştirdik

Otizmli çocuklara eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için Tolkido ile güçlerimizi birleştirdik. Otizm, gelişimsel bir bozukluk ve 59 doğumda bir görülüyor. Otizmli bir çocuğun yaşama katılabilmesi için ise nitelikli eğitime erişmesi hayati. Tolkido, çocuğun dil ve konuşma becerisini kuvvetlendirmek üzere aileler ve öğretmenler tarafından kolaylıkla seslendirilen ve çocuğun ihtiyacına göre bireyselleştirilen bir eğitim materyali. Çocuklar için öğrenmeyi, ebeveynler için eğitimi evin içine dahil etmeyi sağlıyor. Nisan ayı boyunca otizm farkındalık çalışmaları kapsamında Tolkido ile Eğitime Destek projesi ile 23 Nisan’a dek 23 otizmli çocuğa eğitimde fırsat eşitliği sağlamayı hedefliyoruz.
Proje kapsamında Önemsiyoruz ve Tolkido olarak üyesi olduğumuz Impact Hub İstanbul bu defa “Tolkido ile Eğitime Destek” projesi için mezat düzenledi. 10 Nisan’da gerçekleşen ve sunumunu Şirin Öten’in yaptığı mezatta hikayesi olan koleksiyon ürünleri açık artırmaya çıktı. Mezat sonunda 5 Tolkido askıya çıktı. Tüm destekçilerimize teşekkür ederiz!
Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için tasarlanan bu kampanyada siz de bir çocuğa Tolkido hediye edebilirsiniz. Hediye edilen her Tolkido, otizm alanında çalışan dernek ve vakıflar aracılığıyla ihtiyaç sahibine ulaştırılacak ve destekçisine teslim edildiği bilgisi verilecek. Destek olmak için tıklayın.

Bir cevap yazın