Bizden Haberler

Yeni Projemiz: İsim Şehir Çocuk

Renkler Psikoeğitim işbirliği ile hayata geçirdiğimiz yeni proje: İsim Şehir Çocuk

İsim Şehir Çocuk, kısıtlı imkan ve yaşam koşulu içindeki ailelerin çocuklarının gelişimine dair danışmak istediği soruları cevaplayan bir sosyal sorumluluk oyunu. Güvenilir uzman bilgisine ulaşamayan pek çok şehir ve aile var. Kısıtlı imkan ve yaşam koşullarından dolayı, bireysel danışmanlık alamayan ailelerin sorularını yanıtlamak, çocuklarının gelişimine destek olabilmek amacıyla hayata geçirdiğimiz proje @isimsehircocuk instagram hesabı üzerinden oynanıyor.

Oyunda; aileler, postların altına 0-12 yaş aralığındaki çocukları ile ilgili sorularını yazıyor, oyuna dahil olan uzmanlar ise yazılı veya görsel olarak hazırladıkları kaynaklarla, soruları yanıtlıyor. Uzmanların sosyal platformda kendilerini tanıtabilmelerine, bilgi birikimlerini aileler ve meslektaşları ile paylaşabilmelerine olanak tanıyan “isimşehirçocuk”, gönüllülük çerçevesinde oynanan bir oyun, ayrıca bir danışma kurulu tarafından içerikler onaylanarak yayına alınıyor.

Psikoloji, PDR, özel eğitim, çocuk gelişimi ve egitim alanındaki uzmanların katılımına açık olan bu oyunun parçası olmak için buradan anketi doldurabilirsiniz. Haziran ayının 3. haftası uzmanlar bir araya gelecek.

Bir cevap yazın