Bizden Haberler

Yolumuzda motive yürüyoruz: İmece Mesele Süreci

Özel durumu olan çocukların kendini birey olarak keşfetmeleri ve çevresindekiler ile bağ kurmalarını kolaylaştırmanın yöntemlerini arıyoruz. Bu konuda Bir Kucak Oyuncak projemiz kapsamındaki ürünlerimizi özel durumu olan farklı anne ve çocuklar ile deneyimlerken, ilk hedef kitlemiz olan hapishanede annesi ile yaşayan 0-6 yaş çocuk için modelimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

İş modeli geliştirmek üzere başvurduğumuz Atölye İstanbul ve Zorlu ortaklığında kurulan, S360’ın stratejik partner olduğu İmece bünyesindeki çalışmalarımız 25-26 Mart tarihlerinde başladı. Bu kapsamda, düzenli ve sistematik ilerlemek bir zorunluluk! İmece bu konuda sunduğu takvim süreci ile işimizi kolaylaştırıyor. Uzmanlarını sürece aktif dahil ediyor. Haftalık ofis görüşmeleri veya online görüşmeler faydalı oluyor.

Ürün geliştirme aşamasına, saha çalışmalarından ve uzmanlardan gelen geri bildirimleri dahil etmenin yollarını arıyoruz. Bunun yanında, iş modelimizin oluşturulmasına yönelik de etkiyi ortaya çıkaracak ve destekçimizin ölçülebilir kazanımlar ile süreçten haberdar olmasını önemli buluyoruz.

Ayşesu Çelik, Buğra Çelik, Ceylan Uşaki Erali ve Duygu Kambur’dan aldığımız mentörlükler, 3 aylık yoğun çalışma dönemi sonunda elimizdeki kucağımıza sığdıramıyoruz. Nisan ve Mayıs aylarının yoğun çalışma temposu sonrasında, çalışmaları farklı uzmanlara aktarma süreçleri için sunumlarımıza dair yönlendirme desteği aldık. Lala Eğitim’den Tekin Öztekin ile tanıştık. Ara jüri, ön jüri derken elemeleri geçen 9 takımdan biriyiz. Şimdi sırada 17 Haziran final jürisi var.

Elbette heyecanlıyız. Son çalışma günlerinde sahada oyunumuzu test etmeye, 8 dakikada 18 aylık süreçten önemli anları ve geliştirdiğimiz ürün ve hizmeti anlatmaya hazırlanıyoruz.

Bizi hiç tanımayan 10 kişiye, hibeyi hakkettiğimizi anlatmak için çalışmalara devam. Motivasyonumuz yüksek, yolumuzda inançla yürüyoruz.

Related Posts