Our News

Community Partnership Day, Novartis

11 Mayıs günü Novartis için toplum yararına çalışmalar yapmak için küresel ölçekte önemli bir gün. Bu seneki etkinliklerinde anne ve çocuk özelindeki projelerinde bizi de çözüm ortakları arasında gördüler. Yaşamlarında değer yaratmak istedikleri hedef kitle ise mülteci anne ve çocuk oldu.

Yarımburgaz Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Mülteciyim Hemşerim ekibinin ortaklığında başlayan saha çalışmalarındaki gözlemler ile Önemsiyoruz’un Bir Kucak Oyuncak projesi kapsamındaki yöntemini kesiştirmek için çalıştık.

Community Partnership Day, Novartis

Community Partnership Day, Novartis

Sahadaki ilk büyük etkinlik 13 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşti, anneler ve çocuklar ile bizim de tanıştığımız bir paylaşım günü oldu. İlerleyen dönemde uzmanlarımızın önerdiği ön test, gözlem formu ile birlikte proje kapsamındaki oyun ve oyuncaklar anneye iletilerek çocuğu ile bağ kurmasını kolaylaştıracak bir bilgilendirme yapılacak. Bu bilgilendirme Mülteciyim Hemşerim ekibinin sosyal psikologları ile bizim uzman psikologlarımızın ortak görüşleri ile şekillenecek. Anne ve çocukların öncelikleri doğrultusunda Haziran ve Temmuz aylarında iki eğitim günü ile çalışmalara devam edilecek.

Anne ve çocuk arasındaki bağı kuvvetlendirecek ürün önerilerimizin el dikişi ile tamamlanan bölümünü #novartisgönüllülergünü #novartiscpd2017 kapsamında #büyükkalpler ile tamamladık.

Community Partnership Day, Novartis

Community Partnership Day, Novartis

Related Posts