Yazılarımız

Hayata Merakla Bakan, Sabırlı Çocuklar

Hayata Merakla Bakan, Sabırlı Çocuklar

Yaşamdaki sevgiyi keşfetmek için, çocuklara bakmalı! İnsana dair değerlerin en samimi, en katıksız halini onlarla keşfetmek mümkün. Bir çocuğun yaşamı eşitlik içinde sürmesi, sağlıklı olması, sağlığa kavuşması istenir. Bunlar için ise yetişkinlere çokça görev düşüyor.
2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle bir şeyler yazmak istedik. Lösemi, kan hücrelerinin, özellikle de akyuvarların, normalin üzerinde çoğalması ile kendini gösteren bir hastalık. Çocuk ve yetişkinlerde görülebilen, en sık 1 ile 8 yaş arasında karşılaşılan lösemi için vurgulanması gereken, tedavi edilebilir bir hastalık olduğu. Bu konuda, bilinçlenmek adına merak etmek ve keşfe çıkmak düşüyor çocuklar gibi. Genetik yatkınlıklar, beslenme ve çevresel faktörler 3 yaşın altındaki çocuklarda görülen löseminin nedenleri arasında sıralanıyor.

Hayata Merakla Bakan, Sabırlı Çocuklar

Hayata Merakla Bakan, Sabırlı Çocuklar

Bu haftayı LÖSEV-Lösemili Çocuklar Vakfı aracılığıyla kutluyoruz. 1990’lı yıllarda yüzde 20’lerde olan iyileşme oranı, bugün yüzde 90’ın üstünde. Sevgi adı verilen mucizenin ise ilaç etkisini artırdığı vurgulanıyor. Her iyilik sevmekle başlıyor. Yumuşacık kalplere umut ve neşe aşılamak için destek vermek için tıklayın.

Bir yanıt yazın