Bizden Haberler

Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri Töreni

Gözde, geçtiğimiz günlerde Sosyal Inovasyon Merkezi(SİM) liderliğinde gerçekleşen Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri finalist eğitimlerine katıldı. 5 – 10 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen programda sosyal girişimcilik ağından isimler deneyimlerini aktardı. Sosyal finansmandan ekip liderliğine, birbirinden öğrenme yöntemlerinden etki ölçümlemeye onlarca başlıkta bilgi paylaşılan program, farklı seviyelerdeki sosyal girişimlere ilham verdi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesindeki ödül programının koordinatörlüğünü Serdar Apaydın üstlenirken, program içeriği Sosyal Inovasyon Merkezi(SİM) kurucusu Suat Özçağdaş tarafından hazırlanmıştı. SİM ekibinden Burçak Yalvaç Güçlü ve Gözde Kaymaz, Impact Hub’dan Ayşe Sabuncu, Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu’ndan Agata Fortuna, Genç-Tur kurucusu Hülya Denizalp, Mikado Consulting’ten Elif Urgan, Hürriyet Daily News’ten Özgür Korkmaz ve Good4trust’tan Uygar Özesmi yer aldı. Ayrıca hukuk alanındaki sorulara Av. Arb. Özlem Özgür Arslan, finansal kavramlara dair sorulara da M. Cenk Özgören yanıt verdi. Program içeriğinde, geçtiğimiz dönem ödül alan Askıda Ne Var’ın kurucusu Oguzhan Canım, Sinemasal’ın kurucusu Enes Kaya kendi hikayelerini paylaştı.

9 Kasım akşamı santralistanbul’da gerçekleşen ödül töreninde 10 sosyal girişimciye ödülleri sunuldu. Tören Suat Özçağdaş‘ın modaratörlüğünü üstlendiği, Doç. Dr. Itır Erhart, Dr. Uygar Özesmi ve Hülya Denizalp‘in konuşmacı olduğu  bir panel ile başladı. Sosyal girişimcilik ve girişimcilerin tecrübelerine dair bilgi paylaşıldı.

Programın içeriğinde bir sosyal girişimci için önemli olan başlıklarda özet bilgiler sunuldu. Gözde, 29 yaşını doldurmamış ve bu alanda çalışan ya da sosyal girişimcilik ile yürümek isteyen herkesin bu ödül programına başvurarak şansını denemesini öneriyor!

Diğer girişimlere dair özetler için tıklayın.

Diğer haber linki: http://sosyalup.net/2017-bilgi-genc-sosyal-girisimci-odulleri-sahiplerini-buldu/

Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri Töreni

Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri Töreni

Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri Töreni

Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri Töreni

Related Posts