Bizden Haberler

Gönüllü Olduğunuz İçin Teşekkür Ederiz

2015-2016 Öğretim yılı Bahar döneminde gerçekleşen bu gönüllü çalışma için katılımcılara, eğitmenlere, uzmanlarımıza, etkinlik ekibine ve tüm destekçilerimize teşekkür ederiz. #DünyaGönüllülükGünü kutlu olsun! Videomuz bu linkte, tıklayın.

Gönüllü olduğunuz için teşekkür ederizGönüllü olduğunuz için teşekkür ederiz

Gönüllü olduğunuz için teşekkür ederiz

Türkiye’de bulunan 8 kadın ceza infaz kurumunda annesi ile yaşayan çocuklar için anaokulu-kreş inşa etmek üzere çalışan Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı bünyesindeki İçerde Çocuk Var projesine gönüllü destek veren ekip arkadaşımız Gozde, oyuncaklar nasıl olur da hapishane içine girebilir, sorusuna yanıt aramak üzere ekipten Gökçe ile bir araya geldi. Mezun oldukları Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi‘nde aldıkları Topluma Hizmet Uygulamaları dersini hatırladılar! Toplum yararına çalışmanın önemini meslektaşları ile paylaşabilecekleri bir araştırma projesi için dersin yürütücüsü Ayla CAnay ile bağlantıya geçerek, ona öneride bulundular. Olumlu yanıt alınca da aynı okuldan mezun arkadaşları MustafaÇiğdemBetülGökçem ve o sırada son sınıf öğrencisi, bu videoyu da hazırlayan Gizem ile birlikte ders programını ve süreci detaylandırdılar. Ekibe uzman psikolog Elçin Külahçıoğlu katıldı. Proje konusu ile ilgili bilgi ve deneyim aktarımı için Tülin Dağ gönüllü oldu.

2015-2016 Öğretim Yılı Bahar Döneminde dersler devam ederken, Fakülte’nin tüm öğrencilerini davet etmek üzere Tasarım Kulübü ile bir çalıştay kurguladık.

Toplam 44 öğrencinin aktif katıldığı bu ders ve çalıştay sonunda, onlarca farklı ürün tasarımı ortaya çıktı. Her ürünün uygunluklarının tekrar gözden geçirilmesi ve her çocuğa eşit yaklaşıp çoklu üretime hazırlıkları için proje ortaklıklarına ihtiyacımız var.

Gönüllü olduğunuz için teşekkür ederiz

Gönüllü olduğunuz için teşekkür ederiz

Video ve fotoğraf çekimi için Ulaş Tigin ve Enis Altınkaynak‘a, hafta sonu dikim atölyesi yürütücülüğü için Hakan Çitil‘e, süreçte okulda ve ders akışında katkı sağlayan Derya Meriç‘e, ders ve çalıştay katılımcısı tüm arkadaşlara gönüllü oldukları için teşekkür ederiz.

Önemsiyoruz projelerinde, sosyal etki odaklı çalışıyoruz, yol arkadaşlarımız arttıkça bu etkinin de artacağına inanıyoruz. Bizi takip edebilir, destekleyebilir ve gönüllümüz olabilirsiniz. Kayıt için tıklayın.

 

Related Posts